Pride helyett család! Egyértelműen letette a garast az új amerikai ügyvivő

Családpárti konferencián szólalt fel az új ügyvivő.

Először szólalt fel magyarországi rendezvényen Rober Palladino amerikai ügyvivő, aki addig igazgatja az amerikai nagykövetséget, amíg a Trump adminisztráció nem nevez ki új megbízottat.
„A társadalom egészségének valódi mércéje a családok biztonsága, stabilitása és gyarapodása” – idézte J. D. Vance amerikai alelnök szavait Robert Palladino, az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének ügyvivője a Danube Institute Family Formation and the Future konferenciáján.
Palladino hangsúlyozta: nem véletlen, hogy a magyar és az amerikai családpolitika három alappillérre épül:
Palladino kiemelte:
„A családpolitika nemcsak gazdasági kérdés, hanem kulturális fordulat is.”
„Köszönöm, hogy Önök is törődnek ezekkel a mély dolgokkal – a gyermekek kibontakozásával, a házasság szentségével és a család megerősítésével.”
Az ügyvivő hozzátette: a Trump-kormányzat fontos ügynek tartja a család ügyét, mert az erős család az alapja a nemzetnek.
Elmondta azt is, hogy jogszabályokkal akarják védelmezni a család intézményét, és már bevezettek adókedvezmények 2017-ben, amely nagyon hasonló a magyar szabályozáshoz.
Palladino beszélt iskolaválasztás jogáról is, amely egy nagyon éles vita az Egyesült Államokban. A drogkérdés kezelése, ifjúságvédelem szintén prioritás, megjegyezte, hogy a magyar szabályozás szintén kemény a kábítószer-kereskedelemmel
Az ügyvivő elmondta:
fontos a gyerekek jóléte, a házasságok megerősítése, a család intézményének megerősítése.
Az amerikai ügyvivő mellett több neves vendég érkezett a Danube Institute Family Formation konferenciájának első napjára, többek között felszólalt: Hankó Balázs, a kultúráért és innovációért felelős miniszter, Habsburg Eduárd, Magyarország szentszéki nagykövete, Kiss-Kozma Georgina, az MCC Ifjúságkutató Intézetének kutatója, valamint Miriam Cates korábbi brit parlamenti képviselő is.
Miriam Cates konzervatív politikus elmondta: Nagy-Britanniában már évtizedek óta a reprodukciós szint alatti a születésszám, a házasságok száma csökken, évente több mint 200.000 abortuszt hajtanak végre, és több millió gyermek nő fel apa nélkül.
Cates szerint a válság gyökere nem gazdasági, hanem kulturális és morális természetű. A gyermekvállalást ma sokan kockázatos, bizonytalan és magányos döntésnek érzik.
Ehhez hozzájárul a szülői tekintély leépülése, az internet káros hatásai, valamint a társadalmi diskurzus, amely az anyaságot és a családalapítást gyakran teherként mutatja be.
Barbara Socha volt lengyel családügyi államtitkár is beszédet mondott: szerinte a gyermekvállalást ma olyan, gyakran életellenes narratívák veszik körül, amelyek amellett érvelnek, hogy a gyerek tönkreteszi az életet. Socha szerint azonban ezt a családellenes propagandát csak akkor tudjuk ellensúlyozni, ha merünk nagyban gondolkodni.
„Eljött az idő, hogy a gyermeknevelést és a családalapítást társadalmi és gazdasági szinten is újraértékeljük – és ennek megfelelően díjazzuk is”
– jelentette ki.
Nyitókép: Robert Palladino/Danube Institute
Ezt is ajánljuk a témában
Családpárti konferencián szólalt fel az új ügyvivő.